A kereszténydemokraták első embere felidézte: Varga László 1944-ben saját lakásán hozta létre a Kereszténydemokrata Néppártot. A kommunista rendszer emigrációba kényszerítette 1948 végén, az Egyesült Államokba ment, ott élt egészen a rendszerváltoztatásig, amikor hazatért Magyarországra. Varga László, mint a New York-i magyar színház vezetője, és a közép-európai rab népek emigráns szervezet képviselője kapcsolatban állt az elnökkel; a KDNP ezért örömmel vállalta, hogy a Reagan-centenáriumhoz is kapcsolódik.
Közölte: szorosan együttműködnek az Egyesült Államokban lévő Ronald Reagan emlékbizottsággal. Szeretnének adományokból a fővárosban szobrot állítani az egykori amerikai elnöknek, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel együttműködve, két konferencián is felidézni jövőre Reagan életútját.
Szabó Marcell, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dékánhelyettese elmondta: az első konferenciát február 6-án rendezik az egyetemen, ezt júliusban egy nemzetközi tanácskozás követi, amelyen a tervek szerint George Schultz és Condoleezza Rice korábbi amerikai külügyminiszter is részt vesz. Timothy A. Betts, az amerikai nagykövetség követtanácsosa azt mondta, hálásak azért, hogy a magyar nép is megemlékezik Ronald Reagan születésének évfordulójáról.
+
Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes nagyon örvendetes hírnek és pozitív lépésnek tartja, hogy Boris Tadic szerb államfő engedményeket tenne a temerini fiúk ügyében. A kormányfő kereszténydemokrata helyettese újságírói kérdésre válaszolva kedden azt mondta, hogy nagyon örvendetesen alakulnak Magyarország kapcsolatai Szerbiával, ez is egy pozitív lépés. Biztosította Szerbiát, hogy az unió soros elnöksége során Magyarország mindent megtesz Horvátország és Szerbia mielőbbi uniós integrációjáért.
(Forrás: MTI)