– Elsődlegesen a szülőket szólítjuk meg ezekkel a műsorokkal, hiszen ez egyben annak a számadása is, hogy négy és fél hónap alatt hova jutottak tanulmányaik során a gyerekek, de természetesen az év végi műsorban már a nagyközönség előtt is színpadra léphetnek a növendékek – nyilatkozta Horváth Katalin.
A január 28-i társastánc bemutatón az óvodások, valamint a hartai és a kalocsai tanszak növendékei mutatták be tudásukat. A repertoárt a palotás nyitotta, majd a legfiatalabbaktól haladtak a legidősebb korosztály képviselői felé. – A latin táncok és a bécsi keringő után érdekességképpen a szabadon választott tárgyként a modern táncok közül a hip-hop műfajából is láthattak ízelítőt a nézők, majd a gálát egy össztánc zárta – folytatta az igazgatónő, aki külön kihangsúlyozta, hogy a fellépésen közreműködtek olyan növendékek is, akik már befejezték tanulmányaikat a Hétszínvirágban, mégis szívesen térnek vissza egykori iskolájukba, és képviselik az intézményt a színpadon.
A néptáncbemutatón ezúttal az óvodás korosztályból csak a haladók táncoltak. A „Mákszem” csoport két kalocsai táncot mutatott be, míg a 8-12 éves fiatalokat összefogó „Görömke” csoport egy kalocsai és egy rábaközi koreográfiával lépett fel, a legnagyobbak „Tátika” csoportja pedig erdélyi és észak-mezőségi, vajdaszentiványi és erdőszombatteleki, látványos, technikailag nehezebb tánccal készült, tudtuk meg az intézményvezetőtől.
– A néptánc persze népzenével együtt az igazi. Nagy öröm volt számunkra, hogy nem csak a népzenész kollegák kísérték az együtteseket, hanem hét tanítványunk is bemutatkozott zenekari kísérettel, valamint szólóprodukcióval is – mondta büszkén Horváth Katalin.
Az előadásokat elismerő tapssal honorálta a közönség, ami nem is meglepő, hiszen „ahhoz képest, hogy még csak félév van”, rendkívüli minőségű és sokszínű előadássorozatot láthattak a szülők, nagyszülők, rokonok – vélekedett az intézményvezető.
(Forrás: Kalohírek)