Újraszervezték a társulást

2011. február 16.
Ossza meg ismerőseivel!

    Az önkormányzati választások után elnök nélkül maradt a Társadalmi Ellenőrző és Információs Társulás (TEIT), mert Kalocsa korábbi polgármestere, Török Gusztáv Andor nem kapta meg a választók bizalmát. Az elmúlt hetekben nemcsak az új vezető megválasztása, hanem az 1992-ben alakult társulás alapdokumentumainak aktualizálása is megtörtént.

    Péntek délután Pakson a társulás új vezetői a Paksi Atomerőmű Zrt. vezetőivel találkoztak.
    Az ezt követő sajtótájékoztatón Hamvas István vezérigazgató azt mondta, fontos a TEIT tevékenysége az atomerőmű társadalmi elfogadottságának fenntartása szempontjából, mert független mérésekkel hitelesítik az erőmű biztonságos, környezetkímélő mivoltát. Az ellenőrzéseken túl az információk továbbításával is hozzájárulnak ahhoz, hogy a paksi atomerőmű nyitottsága érvényesüljön, hangsúlyozta a vezérigazgató.

    A TEIT új elnöke, Török Ferenc kiemelte, hogy feladatuknak tartják, a lakosság biztonságérzetének fenntartását és annak közvetítését, hogy az atomenergia tiszta energia.
    Szeretnénk továbbra is a lakosság számára minél pontosabb, közérthetőbb, tájékoztatást adni – tette hozzá, valamint célként fogalmazta meg a hiteles forrásként való megjelenés szükségességét is.
    A paksi atomerőmű bővítése az ország érdekeit szolgálja, az ezzel kapcsolatos kommunikációs feladatokban a TEIT-nek is része lesz -, hangzott el a tájékoztatón.
    Az ezzel kapcsolatos feladatoknak folyamatosan eleget teszünk – hangsúlyozta Török Ferenc.

    A TEIT 1992-ben alakult, a paksi atomerőmű 12 km-es körzetében. Paksot is beleértve tizenhárom település vesz benne részt. A változások közé tartozik az is, hogy a szervezet nevét Társadalmi Ellenőrző Információs és Területfejlesztési Társulásra változtatták. A területfejlesztés, mint tevékenység azért jelent meg az önkormányzati szövetség nevében is, mivel a paksi atomerőmű és a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. által a települések számára nyújtott támogatás nemcsak az ellenőrző és tájékoztató feladatokat fedezi, hanem a települések fejlesztését is szolgálja.

    A paksi atomerőmű és a TEIT még 2010-ben, egy tíz évre szóló megállapodást kötött, ennek megújítására minden évben sor kerül. A 2011. évi soros, kiegészítő megállapodást pénteken az Erzsébet szállóban látta el kézjegyével az atomerőmű részéről Hamvas István vezérigazgató, valamint a TEIT részéről Török Ferenc, elnök és Gáncs István társelnök.

    (Forrás: Kalohírek)