Az alpolgármester beszédében hangsúlyozta, hogy március 15-e közös ünnepünk, minden határon innen és túl élő magyar közös ünnepe, ezért is fontos, hogy barátaink elfogadták a meghívást. Valka Károly, a Képviselőház alelnöke köszönetét fejezte ki a városnak a szívélyes fogadtatásért. Kiemelte, hogy nekik, határon túli magyaroknak nélkülözhetetlen az a tudat, hogy az anyaországban élők gondolnak rájuk és tartják velük a kapcsolatot.
A pohárköszöntő után Romsics Imre, a Viski Károly Múzeum igazgatója és a Kalocsai Múzeumbarátok Körének titkára mutatta be néhány mondatban a Városházát, majd délután együtt tekintették meg városunk nevezetességeit.
Este a fáklyás felvonuláson is tiszteletét tette küldöttség, az majd a hagyományos 48-as vacsorán is részt vettek. Ezzel az eseménnyel az osztrák önkény elleni tiltakozásra emlékezünk, ugyanis 1861. március 15-én a város minden házának ablakában gyertyaláng égett Stulits Antal bíró felhívására. Erre emlékezve világították ki a múzeumi ablakokat és kérték hasonló cselekedetre a város lakóit, majd fáklyát gyújtva vonultak a Negyvennyolcasok terére.
A megemlékezés után a múzeumban – ahogyan az egykori kocsmatársaságok, egyesületek esetében volt szokás – műsorral gazdagított vacsorával folytatódott az este. E vacsorán közreműködött a testvérvárosi énekkar is, színvonalas előadásukkal még méltóbbá téve az ünneplést. Legközelebb a XIX. Dunamenti Folklórfesztiválon találkozhatunk kúlai barátainkkal.
(Forrás: Kalohírek)