„Súlyos tudatrombolást okozott a bolsevik terror”

2011. április 13.
Ossza meg ismerőseivel!

    A kormánypárti képviselő szerdán, az Emlékezz Európa – Remember Europe 1948-1989 című nemzetközi konferencia bevezető előadásában úgy fogalmazott, az elmúlt húsz év közel sem azt hozta a kelet-európai térség számára, amire korábban számított, hiszen – mint mondta – a lelkekben ma is tovább él a zsarnokság lenyomata. A politikus szerint a közéletben ma is próbálnak érvényesülni a „diktatúra gépezetében trenírozott személyek és csoportok”, az adósságcsapdában vergődő családokat és országokat pedig „disznófejű nagyurak” fojtogatják.

    A Ház alelnöke az 1956-os Pesti Srác Alapítvány és a Nemzeti Fórum Egyesület által az Országgyűlés főrendi házában rendezett eseményen arra hívta fel a figyelmet, hogy a kiszolgáltatott nemzetek soha nem érezhetik szabadnak magukat, még akkor sem, ha most nem a tankok, hanem a bankok spekulánsai fenyegetik őket. Lezsák szerint a „hiteles és józanító emlékezetnek” kell irányítania napjaink küzdelmeit, amelyek célja egy erős és keresztény Európa, illetve Magyarország megteremtése.

    Kiemelte: az egységesülő Európa merőben ellentétes emlékeket hordoz az elmúlt hatvan évről, hiszen míg a nyugat-európai országok a tartós szabadság és jólét magabiztosságot adó érzését élhették át a II. világháború után, addig a kelet-európai térséget a közös zsarnoki múlt köti össze. Lezsák Sándor szerint utóbbi országokban rendkívül súlyos tudatrombolást okozott a „nyílt és brutális bolsevik terror, majd az azt követő alattomos, hipnotizáló, puha diktatúra”.

    Mint mondta, a „szovjet impérium és hazai kiszolgálói” Magyarországon az internacionalizmus hirdetésével próbálták eltörölni a nemzet egészének öntudatát, de észre kellett venniük, hogy a „népeket csak ideig-óráig lehet gyötörni, véglegesen soha nem lehet őket eltántorítani a rendet teremtő szabadság vágyától”. A politikus aláhúzta továbbá, hogy az elmúlt hatvan évben is voltak felemelő, nagy pillanatok, amikor a megalázott népek fellázadtak a zsarnoksággal szemben, Magyarországon is ilyen momentum volt az 1956-os szabadságharc.

    (Forrás: MTI)