Míg az elmúlt évben 312 hallgató nyert első körben a ponthúzást követően felvételt a kalocsai főiskolára, idén ez a szám 372-re növekedett, tudtuk meg dr. Meszlényi Rózsa rektortól, aki úgy véli, sokan azért csúsztak le a felsőoktatási intézménybe jutásról, mert kizárólag államilag finanszírozott helyekre pályáztak. Ezekre azonban meglehetősen magas mércét kellett megütni, a ponthatárok ismeretében (www.felvi.hu).
– Az államilag támogatott helyekre bekerülő hallgatóknak rendkívül magas pontszámmal kellett rendelkezniük, nem egy olyan szakunk volt, melyre nálunk is több mint 400, esetleg 430-nál is magasabb összpontszám szükségeltetett. Az általunk felvett hallgatók közül is mindössze 151-en értek el elegendő pontszámot az államilag támogatott helyekre és 221-en kezdik meg tanulmányaikat a költségtérítéses képzésben – nyilatkozta az intézményvezető.
Dr. Meszlényi Rózsa megjegyezte, hogy a pótfelvételin minden „első körön” lemaradt diáknak lehetősége nyílik bejutni a választott intézménybe, erre azonban már csak költségtérítéses formában lesz esély az ország valamennyi egyetemén és főiskoláján a pótfelvételi-időszakban.
A Tomori Pál Főiskola pótfelvételijét illetően dr. Meszlényi Rózsa megosztotta olvasóinkkal, hogy készülnek egy új, eredményes elhelyezkedést biztosító alapszak indításával. – Egy teljesen új szakot is hirdetünk, ami pár hete lett akkreditálva, ez a nemzetközi tanulmányok alapszak, ami egyben az ötödik akkreditált szakunk. Hat féléves a képzés, és ami gyakran visszatartó erő, a matematika tantárgy ebben a képzési modulban nem szerepel. Az elvégzést követően a nemzetközi kapcsolatok szakértőjének járó diplomát kapják a hallgatók, ami rendkívül jó elhelyezkedési lehetőséget biztosít – ismertette az iskola kínálta lehetőséget dr. Meszlényi Rózsa.
A pótfelvételire augusztus 9-ig lehet jelentkezni, melyhez a Tomori Pál Főiskola Tanulmányi Osztályán beszerezhetik a szükséges jelentkezési lapokat, melynek kitöltésében készségesen segítenek az iskola munkatársai. A rektor továbbá kiemelte, hogy az elektronikus jelentkezés teendőiben is állnak a leendő hallgatók rendelkezésére, akár a főiskolájukat választják a diákok, akár nem.
Idén is sláger a gazdálkodás és menedzsment
A közgazdaságtudomány területére jelentkeztek országosan is a legtöbben, csakúgy, mint a kalocsai főiskolán, ahol idén is sláger volt a gazdálkodás és menedzsment szak. A top hármas szakok lajstromán második helyen szerepel a pénzügy és számvitel, míg a harmadik helyre szorult a nemzetközi gazdálkodási szak, melynek elvégzéséhez két nyelvvizsga szükséges a diploma megszerzéséhez.
(Forrás: Kalohírek)