Első intézkedésként a dolgozói ebéd árának átgondolására került sor. Eddig többe került előállítani az ebédet, mint amennyit a dolgozók fizettek érte. Az idáig fizetett 325 forint ugyanis csak az alapanyagok árát fedezte, de a város egyéb, az előállítás során jelentkező járulékos rezsi és bér költségeit nem. Az új árat 520 forintban határozták meg, és egyben megszűntették a vendégebéd árat, amelyet csupán 8-10 ember vett igénybe.
Az átvilágítás során nyilvánvalóvá vált, hogy a közétkeztetéssel kapcsolatos feladatokat is át kell szervezni. Eddig három intézményben, négy helyszínen készítettek ebédet, a szükséges alapanyagokat azonban más-más beszállítótól vásárolták, vagy ha adott esetben ugyanattól, akkor is különböző áron. E problémák kiküszöbölése érdekében érdemes volna a feladatokat egy intézménybe integrálni. A közös alapanyag-beszerzéssel kedvezőbb beszerzési ár érhető el, és átlátható, jól strukturált központi gazdálkodás alakulhat ki. A tervek szerint mindezt egy komplex informatikai program is segítené, amely jelenleg csak a kórház konyháján működik.
A koncepció szerint január elsejétől már csak három helyszínen lesz főzés, ugyanis a szociális otthonban valószínűleg megszűnik ez a funkció. A kapacitások kihasználtságának felülvizsgálata után kiderült, hogy az itt előállított ételeket az egyébként 40-45%-os kihasználtsággal működő kórház konyhája is el tudná készíteni. A szociális otthon eddig főzéshez használt helyiségeit pedig az igényeknek megfelelően más funkciók ellátásának megfelelően lehetne átalakítani.
A tervezett változtatások november elején kerülnek a képviselő-testület elé, s ha jóváhagyják azokat, akkor meg lehet kezdeni az átalakítási munkákat, és jövő évtől pedig már egy központi intézmény irányítaná a közétkeztetéssel kapcsolatos feladatokat, ami mintegy 80-100 millió forintos megtakarítást eredményezhet.
(Forrás: Kalohírek)