A magyarság semmilyen formában nem tudja elfogadni a kollektív bűnösséget és a jogfosztást. Kollektív jogfosztásra épülő törvénnyel nem lehet valaki az Európai Unió tagja – mondta Semjén Zsolt.
A miniszterelnök-helyettes szerint az emberi jogokkal ellentétes, az unió erkölcsével ellentétes, és a magyar nemzeti érdekekkel is ellentétes dolgokat Magyarország nem fogja támogatni – közölte Semjén a Szerbiában elfogadott restitúciós törvényről, amely a kollektív bűnösség elve alapján kizárná a kárpótlásból a vajdasági magyarokat, mint a második világháborús megszálló erők tagjait.
Trianonról és napjainkról
A miniszterelnök-helyettes kitért arra, hogy Trianonnak az egyik nagy tanulsága az, hogy csak akkor tudnak a külső ellenségek legyőzni minket, ha belsőleg vannak olyan emberek, akik hátba támadják a magyar nemzetet – mondta. Semjén Zsolt hozzátette: “azért következett be a trianoni katasztrófa és a színmagyar területek elvesztése, mert egy olyan nemzetietlen kormány volt, aki leszerelte a magyar hadsereget, mint Linder Béla, és szétverte a magyar államot, mint Károlyi Mihály” – közölte.
Arra a kérdésre, hogy ma csupa alkalmas ember áll-e a döntési pozíciókban, Semjén azt mondta: „az a magyar kormány, amely lehetővé tette a nemzetegyesítést, amelyik lehetővé tette a Trianon törvényt, az dolgozik azon, hogy Trianon sebei begyógyuljanak. Azok viszont, akik nem átallottak a magyar nemzet ellen kampányolni és nem átallottak azért politikai kampányt folytatni, hogy a határon túli magyarok ki legyenek zárva az állampolgárságból, azok Binder Béla és Károlyi Mihály örökösei” – tette hozzá.
Összehívják a Magyar Állandó Értekezletet
Semjén Zsolt a Duna műsorában arról is beszélt, hogy még novemberben összehívják a Magyar Állandó Értekezlet soron következő plenáris ülését. A miniszterelnök-helyettes közölte azt is, hogy októberben elindul a nemzeti regiszter, valamint létrehozzák a diaszpóratanácsot.
Nemzeti regiszter és diaszpóratanács
A nemzeti regiszter célja, hogy elérjék a világon élő magyarokat, megerősítve őket identitásukban. Ez lehetővé tenné azt, hogy ha a magyar nemzet valamely részét sérelem éri, akkor az egyetemes magyarság mozgósítható az ő érdekükben – fejtette ki a részletekről. A diaszpóratanács feladata a diaszpórában élő magyar szervezeteinek megszólítása, összefogása lenne – tette hozzá Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
(Forrás: hirado.hu)