A speciális téglajegyek első példányai sorszámozott darabok voltak, és a felajánló jó szándékán és anyagi lehetőségein múlott, mekkora összeget áldoz azért, hogy egyet saját gyűjteményében tudhasson. Mindezt úgy tehette meg, hogy a tárgyi emlék mellett azzal a jó érzéssel térhetett haza, hogy felajánlásától függően hozzájárult a kalocsai Főszékesegyház felújításához, vagy a drágszéli Rózsafüzér Királynője Templom építéshez.
Egyetlen esztendő alatt a térség településein kívül számos felajánlás érkezett hazánk különböző pontjairól Kecskeméttől Budapesten és Fóton át Dabasig, de határon túlról, még Ausztráliából is váltottak téglajegyet.
Az eddig befolyt, több mint 10.2 millió forint java részét a Kalocsa szimbólumává vált nagytemplom rekonstrukciójára ajánlották az adományozók, de jelentős összeg gyűlt össze a drágszéli „kistemplom” épülésére is, amely szó szerint a földből nő ki.
– Vegyes az adományozás mértéke, de természetesen minden egyes forintért hálásak vagyunk. Mára büszkén mondhatom, hogy sikerült tízmillió forint fölé jutnunk, amelyből körülbelül nyolcmillió forintot ajánlottak a Főszékesegyház felújítására – nyilatkozta Vörös Márta, az érsekség beruházásaiért felelős főmérnök.
(Forrás: Kalohírek)