A KDNP külön üdvözlendőnek tartja, hogy a kedvezménytörvény alapján járó oktatási-nevelési támogatás, valamint a szórványoktatás és a csángó magyarok támogatása 5 075,3 millió Ft-ra növekszik (2010-ben 3475,3 millió forint volt). A KDNP azt is örömmel látja, hogy az egyházi intézményeket – különösen az oktatási intézményeket – diszkrimináció nélkül finanszírozza az állami költségvetés. A támogatási összeg 230 ezer forint/év (2010-ben 190 ezer forint/év volt) minden tanuló után.
Hasonlóan fontos lépés a közfoglalkoztatás eddigi bonyolult és egyes elemeiben pazarló rendszerének átalakítása – olvasható a kormánypárt állásfoglalásában. Mint írták, megalapozottabb, az értékteremtő munkát elismerő, egyszerűbben áttekinthető és finanszírozható Nemzeti Közfoglalkoztatási Program indul. A program lényegi eleme, hogy a közfoglalkoztatási támogatás nem automatikusan jár, a támogatásokat csak akkor folyósítják, ha a támogatott alátámasztja, hogy a foglalkoztatás értékteremtő, költségigénye megalapozott, garantálja, hogy bővül a munkahelyek száma és mindezt ellenőrizhető, elszámoltatható módon valósítja meg. A program keretében megvalósuló foglalkoztatás mellett a valóban munkaképes, de munkával nem rendelkezők bérpótló járandóságot kapnak. A Nemzeti Közfoglalkoztatási Program megvalósítására a Munkaerő-piaci Alapban rendelkezésre álló forrás 2011-ben 64 milliárd forint, az önkormányzatoknál a bérpótló járandóságra mintegy 48 milliárd forint jut.
A fiskális politika célja a kormányzati szektor méretének és hiányának csökkentése. A mérséklődő deficit lehetővé teszi az adósságráta csökkenését és segíti a gazdaság külső egyensúlyának javulását. A jövedelemközpontosítás és újraelosztás szűkítése a magánszektor mozgásterét bővíti, és hozzájárul a gazdaság versenyképességének növekedéséhez. Az adó- és járulékrendszer változásai pedig ösztönzik a foglalkoztatottság növekedését.
A Kereszténydemokrata Néppárt összegzése szerint a kormány gazdaságpolitikájának középpontjában a gazdaság növekedésének beindítása és a foglalkoztatás növelése áll, a költségvetés stabilitásának megtartása mellett. A magyar gazdaság növekedési problémái mögött az alacsony foglalkoztatottsági szint áll, amely a válságidőszak körülményei között még tovább csökkent. Ezért a gazdaságpolitika kiemelt célja, hogy 10 éven belül egymillió új munkahely jöjjön létre az országban. 2011-ben a családi adózás és a személyi jövedelemadó-változások jelentik a legfőbb előrelépést, ezeken keresztül több mint 300 milliárd forint maradhat a családoknál.
(Forrás: kdnp.hu)