A magyar történelem és az Európai Unió legsikeresebb politikai konstrukciója a Fidesz és a KDNP pártszövetsége – így nyilatkozott Semjén Zsolt, a Kereszténydemokrata Néppárt nemrég újraválasztott elnöke, nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában kedd reggel. A politikus főleg a szövetség kétharmados választási eredményére és arra büszke, hogy „zsinórban” nyertek meg egyéb országos szavazásokat is az elmúlt években. „Néhány balliberális orgánum szeretne mindenáron repedést látni, és miután nincsen, ezért vizionál” – így reagált Semjén Zsolt, a Fidesz-KDNP pártszövetség állapotát firtató, a közelmúltban megjelent cikkekre és írásokra. A KDNP frissen újraválasztott elnöke azt mondta: a Fidesz-KDNP szövetség „a magyar történelem és az Európai Unió történetének legsikeresebb politikai konstrukciója, amit valaha kitaláltak”.
A miniszterelnök-helyettes főleg a pártszövetség kétharmados választási győzelmét hozta fel a közös siker példájaként, megemlítve, hogy az EU történetében egyszer fordult elő, hogy ötven százalék feletti eredményt értek el a brit konzervatívok, de ez nem eredményezett kétharmados mandátumarányt. „Olyan meg végképp nem volt, hogy négy egymás utáni szavazást – az uniós választást, a szociális népszavazást, a parlamenti majd az önkormányzati választást – abszolút többséggel nyerjen meg egy politikai konstrukció. Ennél sikeresebbet már nem lehet kitalálni” – szögezte le a KDNP elnöke.
Semjén Zsolt kiemelte: a pártszövetség által támogatott kormányban a kereszténydemokrácia rendkívül hangsúlyosan van jelen az egyes tárcákon keresztül, az új alkotmány előkészítését pedig Salamon László kereszténydemokrata képviselő tartja kézben. Az új alkotmányban is megjelenik majd minden, a kereszténydemokrácia számára hangsúlyos érték: az Istenre való hivatkozás, a Szent Korona, a kereszténység, az egységes magyar nemzet gondolata, sőt a családtámogatás gondolata is. „A családtámogatás olyan mértékben bekerül az alkotmányba, hogy az alaptörvény ki fogja mondani, hogy azt a pénzt, amit megkeresünk, és amiből a gyerekeinket eltartjuk, azt a pénzt semmilyen körülmények között nem veheti el az állam” – hangoztatta a KDNP-s politikus. Hozzátette: a kereszténydemokrácia minden fontos eleme megvalósul a mostani magyar kormányban. „Sőt: megkockáztatom azt a mondatot, hogy az Orbán-kormány Európa legkereszténydemokratább kormánya” – hangzott az interjúban.
A nemzetpolitika kapcsán elsősorban a szomszédos államokkal kialakult viszonyrendszerről és határon túli magyarokról beszélt a pártelnök-miniszterelnök-helyettes. A szomszédságpolitikáról azt mondta: a baloldali kormányok, amelyek „szolgai módon adták fel a nemzeti érdekeket”, folyamatosan konfrontálódtak a környező országokkal, miközben azt mondogatták, ha nemzeti kormány jön a helyükre, akkor konfliktus konfliktus hátán, katasztrófa katasztrófa hátán lesz majd a szomszédságpolitikában.
„Ehhez képest jött egy nemzeti kormány, amely kőkeményen képviseli a nemzeti érdekeinket a Kárpát-medencében és Brüsszelben is. És soha olyan jó nem volt a körülöttünk lévő országokkal a viszony, mint most. Még Szlovákiával is más most a viszony, mint a Gyurcsány-Fico-időszakban volt” – szögezte le Semjén Zsolt. „A kulcsszempont az, és erre tényleg nagyon büszke vagyok, hogy úgy képviseljük a nemzeti érdekeinket, például a határon túli magyaroknak az állampolgárság megadását, hogy közben nem állt össze ellenünk a kisantant” – érvelt a miniszterelnök-helyettes.
A határon túlról a jövőben magyar állampolgárságot szerzők magyarországi szavazati jogával kapcsolatban saját véleményét, illetve a KDNP álláspontját ismertette Semjén Zsolt – lévén hivatalos kormánydöntés még nem született az ügyben. „A szavazati jog és az állampolgárság egymástól elválaszthatatlan, a körülöttünk lévő országokban szavazati jogot kaptak a külhonban élő állampolgáraik” – hangzott az érvelés. A politikus megjegyezte: nincs egymással összefüggésben a szavazati jog és az a tény, hogy valaki fizet-e adót Magyarországon, vagy sem. „Mindenkinek annyi állampolgársága legyen, ahány a valós indentitása, és ahány állampolgársága van, annyi szavazati joga legyen az egyes országokban.” A külhoni magyarok magyarországi voksolásának lehetséges módját így vázolta: a parlamenti képviselők felét egyéni körzetből, a másik felét listáról választanák meg. „Egy lista kell, amire lehet szavazni Budapesten, Egerben, Csíkszeredában vagy New Yorkban, Sydney-ben, Los Angelesben” – nyilatkozta a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában Semjén Zsolt.
Nézze meg a DunaTV felvételét!