Betlehemes, Betlehem-est

2010. december 22.
Ossza meg ismerőseivel!

    A rendezvényen jelen volt dr. Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Kalocsa országgyűlési képviselője, dr. Kökényesi Antal büntetés-végrehajtási altábornagy, a büntetés végrehajtás országos parancsnoka, Kúla város képviseletében pedig Željko Kovač a kúlai képviselőház elnöke, valamint Valka Károly alelnök. A téren felállított több mint harminc négyzetméter alapterületű betlehemet – amely a Főszékesegyház déli toronyszerkezetének elbontott faanyagából készült – Bábel Balázs Kalocsa-kecskeméti érsek áldotta meg. Köszöntőjében emlékeztetett: „A keresztény ember előbb ismeri Betlehem városát, mintha földrajzból tanulná. A mi testvérvárosi kapcsolatunkat nem csupán két település szimpátiája, hanem elsősorban Jézus Krisztus adja. Ő minden ember testvére lett.”

    Török Ferenc polgármester az ünnep kapcsán portálunknak elmondta: „Betlehem és a Karácsony legszebb üzenete a szeretet. A nehéz időkben, amilyenben most is élünk, még fontosabb a szeretet és az összefogás. Kalocsa város polgárainak közös feladata a város életének felvirágoztatása, egy élhető, múltjára, jelenére büszke polgári kisváros létrehozása.” – hangsúlyozta a város első embere, aki fanfárok ünnepi hangja mellett helyezte el a palesztin gyerekek által készített csillagot a betlehemen. A téren felállított tizenkét méter magas fenyőfára Kirchheim városa egy herrnhuti csillagot küldött. A 25 ágú csillag a fenyő tetején Karácsony üzenete mellett német testvérvárosunk üdvözletét is hordozza. A testvérvárosi összetartozást szimbolizáló fára erdélyi honfitársaink egy székely kaput ábrázoló díszt küldtek, és a kúlai delegáció is kézzel készített díszt helyezett el.

    Dr. Semjén Zsolt országgyűlési képviselőnk ünnepi beszédében a testvérvárosi szerződés fontosságát hangsúlyozta: “a keresztény palesztinok két malomkő között őrlődnek, évről évre fogy a számuk, egyre többen mennek el szülőföldjükről. Nekünk keresztény embereknek küldetésünk, hogy Jézus szülőföldjén megmaradjon a kereszténység“. A képviselő reményét fejezte ki, hogy a testvérvárosi szerződés olyan kulturális és emberi kapcsolatokat eredményez majd, amelynek egyik hozadékaként egyre több kalocsai polgár juthat el a Szentföldre.

    A főtéren felállított betlehemben a Kalocsai Klubszínpad színjátszói mutattak be pásztorjátékot, amelyben a Kalocsai Fegyház és Börtön Kamarakórusa is közreműködött, akikkel a több száz jelenlévő együtt énekelte a karácsonyi énekeket. Az ünnephez kapcsolódóan a kalocsai és drágszéli asszonyok a Szentcsalád-járás régi hagyományát elevenítették fel, melynek során együtt imádkoztak a hívekkel, akik megtöltötték a Főszékesegyházat. A rendezvény végén a szervezők forralt borral, teával és bejglivel látták vendégül a megjelenteket.

    (Forrás: Kalohírek)