A legnagyobb állami tulajdonú könnyűipari vállalat üzemében megvalósult munkahelyteremtés szavai szerint azért különleges, mert összekapcsolja a munkahelyteremtést a rehabilitációval, a tanulást az oktatással, továbbá visszaadja a dolgozók önbecsülését azzal, hogy professzionális termelőmunkában vehetnek részt. A KDNP elnöke aláhúzta, hogy a hasonló programok annak a kereszténydemokrata alapfilozófiának felelnek meg, amely szerint fölösleges ember még nem született.
Soltész Miklós, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium szociális, család- és ifjúsági ügyekért felelős államtitkára emlékeztetett: a kormány a megváltozott munkaképességű és fogyatékos emberek foglalkoztatásának kapcsán átlátható és tiszta támogatási viszonyokat kíván teremteni, illetve igyekszik ebbe bevonni állami cégeket. A program illeszkedik abba a kormányzati célkitűzésbe is, hogy minél többen éljenek meg munkából segély helyett – fűzte hozzá.
Az üzemnyitás gazdasági hatásai mellett Soltész Miklós felhívta a figyelmet annak pozitív társadalmi üzenetére, amely szerint a megromlott képességű emberek is képesek piacképes termelőmunka ellátására.
Az üzem létesítéséhez Hajdúnánás önkormányzata a korábban bezárással fenyegetett varroda épületének megvásárlásával járult hozzá, valamint 25 millió forint pályázati forrást is nyertek az Új Széchenyi Terv keretében. A Kézmű Kft. a program nyomán a térség egyik legnagyobb foglalkoztatójává lép elő. A több mint egymilliárd forint jegyzett tőkéjű Kézmű Kft. tavaly hatmilliárdot meghaladó árbevétel mellett 73 millió forint adózás előtti eredménnyel zárt. A működési költségeik több mint kétharmadát saját bevételből fedezik. A cég 96 telephelyen csaknem 4800 embert foglalkoztat, közte több mint háromezer megváltozott munkaképességűt.
(Forrás: MTI)